ایمپلنت دندان
موضوعات داغ

معرفی انواع ايمپلنت كره اي

معرفی انواع ايمپلنت كره اي

معرفی انواع ايمپلنت كره اي

 

معرفی انواع ايمپلنت كره اي
معرفی انواع ايمپلنت كره اي

انواع ایمپلنت کدام است ؟

انواع ایمپلنت های موجود در ایران متفاوت است اما قبل از آن باید بدانید ایمپلنت دندان ، پین هایی هستند( فیکسچر نامیده می شوند) که از تیتانیوم خالص سازگار با بافتهای بدن ساخته شده که درون استخوان فک به طریق جراحی کاشته میشود و پروتز دندان(ثابت و متحرک) ،قابل اتصال به این ایمپلنت ها هستند. امروز شاید بتوان گفت حدود صد نوع ایمپلنت در بازارهای جهانی وجود دارد ولی معیار خوبی ایمپلنت، بر اساس پاسخ بافتهای پذیرنده ایمپلنت نسبت به آن می باشد که موفقیت کاشت دندان را تعیین می کند.
اکثر ایمپلنت های موجود در کشور ساخت کشور کره هستند و تعداد اندکی برند های اروپایی و کمتر امریکایی نیز موجود است. ایمپلنت هایی که امریکایی باشند اکثرا تحت لیسانس کمپانی های معتبر امریکایی نظارت و در کشور کره جنوبی تولید و بسته بندی می شوند . علت این امر نیز محدودیت های ارتباطی بین دو کشور می باشد که تامین قطعات را از کشور امریکا مشکل ساخته است. لذا باید توسط کشور واسط کلیه قطعات با کیفیت امریکایی تامین و در دسترس پزشک قرار گیرند.

ایمپلنت های اروپایی قیمت هایی بالاتر از سایر ایمپلنت ها دارند که از آن جمله فرانسه ، آلمان و ایتالیا از بهترین تولید کنندگان ایمپلنت در دنیا می باشند.در مورد انتخاب سیستم ایمپلنت با توجه به شرایط دهان و دندان و وضعیت بیمار بهترین تصمیم گیرى را دندانپزشک مى تواند براى بیمار داشته باشد و در این مورد بهتر است بیمار نظر دندانپزشک خود را جویا و به ان اطمینان کند.

ایمپلنت کره ای

ایمپلنت کره ای در سال های اخیر، پر کاربرد ترین نوع ایمپلنت دندان در بازار دندانپزشکی ایران بوده است. ایمپلنت های کره ای با توجه به قیمت مناسبی که دارند، مورد علاقه خیل عظیمی از بیماران می باشند. ایمپلنت های کره ای به دلیل تنوع مختلفی که دارند، در کشور ما در انواع مختلف در دسترس می باشند و از این رو مورد علاقه دندانپزشکان و کلینیک های دندانپزشکی می باشند. در ادامه به بررسی انواع ایمپلنت کره ای موجود در بازار دندانپزشکی ایران خواهیم پرداخت.

معرفی انواع ایمپلنت کره ای

برند Osstem

یکی از برند های ایمپلنت کره ای برند اوستم می باشد که این برند لقب الین ایمپلنت دندانی را در کشور کره به خود اختصاص داده است. قابل ذکر است که این ایمپلنت تنها برند کره ای می باشد که توسط انجمن غذا و داروی آمریکا تایید شده است و قابلیت رقابت با برند های مطرح اروپا دارد.این شرکت در سال ۱۹۹۵ در کره جنوبی تأسیس شد و در حال حاضر جزء ۱۰ ایمپلنت برتر جهان است که دارای تنوع سطح بالایی می باشد .

برند Dentium

این برند در کشور ما با نام ایمپلنتیوم شناخته می شود و یکی از پر فروش ترین برند های ایمپلنت کره ای در ایران می باشد. یکی از دلایل محبوبیت این برند سادگی جراحی و قیمت ایمپلنت مناسب می باشد. در رده بندی برند ایمپلنت های کره رتبه دو را دارد.

برند Megagen

این برند یکی از بهترین ایمپلنت های کره محسوب می شود. محبوبیت این برند پس از خرید توسط شرکت اشترومن بیشتر شد و در حال حاضر جز کشور کره در اروپا نیز در حال تولید می باشد. یکی از مراکز تولید آن در اروپا کشور لیتوانی است در دو نوع انی وان و انی ریج تولید می شود.

برند DIO

برند دی او نیز یکی از برند های معروف کشور کره می باشد که مالکیت آن را شرکت معروف دنس پلی امریکا که برند های زایو استر و انکیلوز در دست گرفته اند.این برند زیر مجموعه شرکت DSI می باشد . بعد از ایمپلنت OSSTEM برند DIO یکی از گران ترین برند های ایمپلنت ساخت کره در ایران است .

برند Neo Biotech

در ایران با نان سی ام سی نیز شناخته شده است. به دلیل قیمت مناسب توانسته است پزشکان زیادی را برای بکارگیری این نوع ایمپلنت ترغیب کند.

برند Dentis

برند دنتیس از برند های رده متوسط محسوب می شود که ایجاد مشکلات در قسمت جراحی در آن دیده شده است. جدیدا سطح این ایمپلنت دندانی به اس ال ای ارتقا پیدا کرده است و تنوع سایزش بیشتر شده است .

ایمپلنت یوفیت

این نوع ایمپلنت نیز یکی از ایمپلنت های رده متوسط کره محسوب می شود. یک ویژگی در ایمپلنت یوفیت خصوصیت Sylbutment آن است. در اباتمنت های قدیمی تماس فیکسچر و اباتمنت به واسطه خلل و فرج های موجود در سطح بوده که رفته رفته به علت فشارهای وارده در طی جویدن باعث افزایش فاصله و گپ میان آنها شده است .در اباتمنت های جدید یوفیت با نام Sylbutment تماس میان فیکسچر و اباتمنت بواسطه دو سطح صاف و شیارها است، این شیارها باعث عملکرد آن به صورت یک بدنه الاستیک و توزیع فشارهای وارده به در طی جویدن می شود.

سهم بازار تولیدکنندگان ایمپلنت در سال 2020

سهم بازار تولیدکنندگان ایمپلنت در سال 2020
سهم بازار تولیدکنندگان ایمپلنت در سال 2020

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

این مطلب را هم ببینید
انتخاب شما ایمپلنت کره ای است یا آلمانی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا