ایمپلنت دندان

چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟

چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟

موفقیت طولانی مدت ایمپلنت دندان بستگی به میزان حفاظت از آنها دارد. ویزیت های منظم دندانپزشکی ضروری است. دندانپزشک شما برای اطمینان از سلامتی ایمپلنت ها و دندان های طبیعی باقی مانده ، برنامه ویزیت دندان را تهیه می کند.

هنگامی که دندان ها و لثه ها به درستی تمیز نشوند ، ممکن است بیماری پریودنتال و یا عفونت ایمپلنت بروز کند

مسواک زدن و نخ دندان روزانه برای موفقیت طولانی مدت کاملاً ضروری است. همچنین بسیاری از محصولات مکمل نیز وجود دارند که به شما امکان می دهند ایمپلنت ها را به درستی تمیز کنید. دندانپزشک شما یک رژیم مراقبت از منزل طراحی خواهد کرد که متناسب با نیازهای فردی شما باشد.

مراقبت خوب در منزل شامل نخ دندان روزانه است. نخ های نخ برای کمک به شما در دستیابی به کاشت زیر لانه ها ، زیر پل ها و میله ها بسیار کمک می کنند تا این مناطق به راحتی تمیز شوند. دندانپزشک شما ممکن است انواع خاصی از نخ را نیز توصیه کند.

برس های کوچک دندانه ای ، که به آنها “برس های پروکسی” نیز می گویند ، به طور ویژه برای تمیز کردن بین دندان ها و ایمپلنت ها طراحی شده اند. با اینحال جایگزینی برای نخ دندان نیست ، آنها در تمیز کردن مناطقی با دسترسی سخت مفید هستند.

به طور معمول توصیه می شود که بیماران هر 3 تا 6 ماه یکبار برای تمیز کردن حرفه ای به دندانپزشک خود مراجعه کنند. با این حال ، دندانپزشک شما یک برنامه ویزیت به طور خاص برای شما طراحی خواهد کرد.

اکثر خمیردندان ها حاوی فلوراید هستند زیرا برای دندانهای طبیعی طراحی شده اند. فلوراید به ترمیم ایمپلنت دندان آسیب نمی رساند.

از خمیردندان های حاوی مواد ساینده بیش از حد (جوش شیرین ، پاک کننده لکه ها ، خمیردندان های سیگاری و غیره) خودداری کنید. خمیردندان های ساینده می توانند باعث ایجاد سایش روی آکریلیک شوند و می توانند لعاب را روی پرسلن از بین ببرند.

اکثر دهانشویه ها به منظور ایجاد “احساس نفس تازه” طراحی شده اند. الکل در اکثر دهانشویه ها مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند باعث خشکی دهان شود. بیمارانی که دهان خشک دارند باید از شستشو با دهانشویه حاوی الکل خودداری کنند. امروزه دهانشویه های عاری از الکل وجود دارد.

این مطلب را هم ببینید
آشنایی با پروتز دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا